חיפוש
  • Renata

What Food and Agriculture have to do with the Global Change?

אז מה זה בעצם ההתחממות הגלובלית? ההתחממות הגלובלית נגרמת מכל מיני סיבות שאפרט עליהם בהמשך, אבל ההשפעה עצמה תגרום למזג האוויר הכללי בכדור הארץ לעלות ב 1.5 עד 2 מעלות עד שנת 2050.

יכול להיות שזה לא נשמע מפחיד, העניין הוא שהקרחונים יהפכו לנוזלים ויעלו את גובה האוקיינוסים בעולם. זה יגרום לשטחי אדמה עצומים להיעלם מתחת למים, האזורים שנמצאים בסכנה הכי גדולה לכך הם מערב יבשת אפריקה, דרום Indo-China, והמזרח התיכון.

קצת על הקרחונים הללו, 10% מפני שטח העולם "מצופה" על ידי קרחונים שמגיעים משני מקומות - Greenland ואנטרקטיקה. יחד הם מכסים שטח של 15 מילון קילומטרים מרובעים ואחראיים על כ 69% מהמים הנקיים בעולם. הקרחונים קיימים עשרות אלפי שנים והם מאיימים בעליית גובה פני המים ב60 עד 110 סנטימטרים עד שנת 2100. מלבד יבשות שיעלמו, מזג האוויר שאנחנו מכירים יהפוך לקיצוני יותר ויותר עם השנים. בעצם, כבר חווינו את זה בחורף שנת 2017-2018 בניו יורק כשהטמפרטורות ירדו מתחת ל -25 מעלות - טמפרטורה הזהה לטמפרטורה באוורסט. ראינו שיטפונות שהתשתיות הקיימות לא הצליחו להתמודד עימן, מפולות, וגם קיפאון של מזרקות ואף שירותים. מנגד, הקיץ ביבשת אוסטרליה היה כל כך חם שאנשים לא הצליחו להיאבק בחום הזה. והכי נורא, בשיא הקיץ האוסטרלי, ב31 לדצמבר בחגיגות השנה החדשה - ירד גשם. כלל הדוגמאות האלה מציגות מצב מחפיר של עתיד עולמנו, שכן - לא ניתן לשפר אותו אלא רק להפסיק להחמיר את מצבו. בנוסף, החיות מן המים ואז גם חיות היבשה ניזוקות מההתחממות. כמות האנשים שנמצאים בסכנה, אלה המתגוררים בקרבת חופים או איים קטנים וגם אנשים המתגוררים בסמוך להרים - מדובר ב 1,420,000,000 אנשים שלא יוכלו לחיות במקומות בהם חיים היום. המספר הזה לא תלוי בגידול האוכלוסין הצפוי וכבר מדובר בכמות כלל התושבים של סין.

שמענו מושגים כמו גזי חממה, אלה גזים ש"בולעים" את הקרינה האינפרה-אדומה שבאה מן השמש - היא מומרת לחום, מה שגורם להתחממות באטמוספרה. אפקט החממה ובפרט גזי החממה חיוניים לחיים על כדור הארץ, אך עודף שלהם - כפי שקיים כיום, דווקא מזיק לכדור הארץ. הסיבות להתחממות הגלובלית, או הסיבות לגידול בגזי החממה : 72% פחמן הדו-חמצני - בעיקר מייצור חשמל בתחנות כוח, מפעלים שונים, תחבורה באוויר ובכבישים 18% מתאן - בעיקר מתעשיית המזון, גידול בשר 9% חנקן

0 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Carbon into Sugar

בתהליך הפוטוסינתזה המוכר לנו, צמחים קולטים את אור השמש, שעוזר להם להפוך פחמן דו-חמצני מהאוויר לעמילן - לסוכרים. ישנם יצורים שבטבעם עושים את הפעולה ההפוכה, הם צורכים סוכרים ומשחררים פחמן דו-חמצני. יצור

Contact Me

© 2023 by Talking Business.  Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now